Domov

Vyhledat v textu

Horní menu

Historie

Naše zařízení sociální péče bylo vybudováno v letech 1984 – 1987 jako součást Krajského ústavu sociální péče v Černovicích a do provozu bylo uvedeno 1. 2. 1987. Byly vybudovány 3 samostatné budovy typu Okál.  Stavba byla postavena ve svahu, v části Písku zvané Logry. Zařízení neslo název Ústav sociální péče pro mládež v Písku, již od počátku bylo určeno pro mentálně postižené osoby a mělo kapacitu 50 osob, která se po celou dobu poskytování služeb nezměnila. Sociální péče je taktéž od počátku až dodnes poskytována denně nebo týdenně.

 

Ke dni 31. 12. 1990 došlo ke zrušení Krajského ústavu sociální péče Černovice a od 1. 1. 1991 se zařízení stalo rozpočtovou organizací, jejímž zřizovatelem byl Okresní úřad v Písku.

Od 1. 11. 2000 došlo ke změně z rozpočtové organizace na příspěvkovou, a zařízení neslo název Ústav sociální péče Duha Písek.

Od 1. 1. 2003 se zřizovatelem příspěvkové organizace Ústavu sociální péče Duha stal Jihočeský kraj.

V letech 2003 – 2005 probíhala v našem zařízení rekonstrukce. Byla vestavěna nová budova, která spojila tři stávající budovy v jeden komplex. Objekt byl zateplen, budova byla vybavena výtahem. Některé prostory se tak staly bezbariérovými a byla také zmodernizována kuchyně.

 

V souvislosti s uvedením zákona č. 108/2006 Sb., došlo ke změně názvu zařízení na Denní a týdenní stacionář Duha, a to od 6. 3. 2007. Stali jsme se sociální službou určenou pro osoby od 3 do 64 let.

Ke dni 31. 12. 2011 došlo k zániku našeho zařízení jako samostatné organizace, staly jsme se pracovištěm Duha Písek Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky a jsme sociální službou určenou  pro osoby od 5 do 64 let.

Sponzorský dar

V sobotu 30.ledna 2016 navštívila náš Domov zástupkyně firmy Allyn International, s.r.o. paní Petra Horská a předala panu řediteli Ing.Pavlu Pecháčkovi finanční sponzorský dar ve výši 30.773,- Kč. Získané prostředky budou použity na zkvalitnění poskytovaných služeb. Celé firmě a jejím zaměstnancům všichni klientky a klienti velice děkují.

Fotografie z předání

Sponzoři

Děkujeme všem velkým i malým dárcům, kteří nás podporují.

BZK PLUS s.r.o. Kestřany

Rotary Club Písek
Kočí a.s.
Město Písek
Beton Písek spol. s r.o.
REKULTIVACE Písek s.r.o.
Michal Kupec Milevsko
CYKLOŠVEC s.r.o.
Lékárna Aspasia Milevsko
Agentura Lion Audio
Cookieland Petr Boháč
Nakladatelství Triton s.r.o.
Zemědělské družstvo Bernartice
Jiří Zelenka Rataje
Zdeněk Havránek Písek
Jan Lexa České Budějovice
OMV
Pekárna Vacov
Cukrárna Emil Gaigher Písek
Casta a.s.

 

Pohodové setkání kamarádů

Záznam kabelové televize z akce. ( od 7:12 minuty )

Odkaz na záznam

Vystoupení Teddy Bandu

V dubnu se kapela Teddy Band zúčastnila hudebního festivalu Salve Caritas Salve Vita ve Strakonicích. Na videu můžete shlédnout část jejich vystoupení.

Teddy Band

25. 9. Zlata

Zítra: Andrea

Společně jsme s Vámi!

V rámci Týdne sociálních služeb ČR (3.- 9. října 2016)Vás srdečně zveme na Den otevřených dveří v DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky, který proběhne dne 5.10.2016 od 9 do 15 hodin. Těšíme se na Vás :-))

Život pod Duhou

Krátký studentský dokument o našem Denním a týdenním stacionáři Duha v Písku

Zhlédnout dokument

Integrovaná kavárna Pontes

Od června 2012 je v Písku otevřena integrovaná kavárna Pontes, kde jsou zaměstnaní klienti ze stacionáře Duha Písek spolu s dalšími lidmi se zdravotním postižením. Kavárna se nachází v těsné blízkosti Kamenného mostu. Přijďte podpořit zaměstnance kavárny v jejich úsílí uplatnit se na trhu práce.
www.kavarnapontes.cz

Návštěvnost stránek

087531