Horní menu

Domov

Vyhledat v textu

Sportovní klub Dravci

Začátky našeho sportovního klubu sahají do 90.let minulého století. Od té doby se vystřídalo několik názvů. Začínali jsme jako Práčata, poté jsme se jmenovali Amazonky a nyní jsme Dravci. Hned po založení našeho sportovního klubu jsme se přihlásili do Českého hnutí speciálních olympiád (ČHSO), které je oficiálním akreditovaným národním programem Special Olympics Inc (SO). ČHSO v souladu s cíli a pravidly SO organizuje akce speciálních olympiád v České republice a zajišťuje zapojení ČR do mezinárodních programů SO. ČHSO sdružuje 130 sportovních klubů SO v celé ČR a do jeho programu pravidelného sportování je v těchto klubech zapojeno přes 2500 sportovců s mentálním postižením. Do SK Dravci Zběšičky zaregistrovaného u ČHSO patří i sportovci z pracoviště Písek.

Provozované sporty SK Dravci :

    • atletika
    • stolní tenis
    • plavání
    • přehazovaná
    • cyklistika
    • běžecké lyžování
    • bocce
    • kopaná
    • přizpůsobené sporty
    • kuželky
    • KUBB

 

Přehled akcí :

r. 2007 :

  • Letní světová olympiáda v Šanghaji : J.Putzová - 4.místo v běhu na 100m, 8.místo v běhu na 200m

r. 2008 :

  • Velikonoční turnaj ve stolním tenise v Písku : J.Kinkorová - 1.místo, J.Putzová - 2.místo
  • Sportovní hry v Hluboké nad Vltavou : v soutěži mužstev 6.místo
  • 6. - 8.6. Národní turnaj v přehazované v Dřevěnicích : 4.místo družstva
  • 17.6. IX.ročník atletických závodů ve Strakonicích
  • 21. - 24.8. Mistrovství SO v atletice dospělých v Olomouci
  • 14. - 17.11. XVI.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem

r. 2009 :

  • 9.4. Velikonoční trunaj ve stolním tenise v Písku : J.Kinkorová - 1.místo, J.Putzová - 3.místo, J.Špán - 3.místo
  • 13.5. Sportovní hry v Hluboké nad Vltavou : 2.místo v soutěži družstev
  • 12. - 14.6. Národní turnaj v přehazované : 3.místo družstva
  • 23. - 26.8. Mezinárodní mistrovství Speciálních Olympiád v atletice : J.Kinkorová - 1.místo ve vrhu koulí, J.Putzová - 5.místo v běhu na 100m, 7.místo ve skoku dalekém, V.Dobešová - 2.místo v běhu na 100m, 2.místo v běhu na 200m, R.Mertl - 7.místo v běhu na 100m, 3.místo ve ksoku dalekém, K.Říha - 2.místo v běhu na 100m, 5.místo v běhu na 200m, J.Špán - 2.místo v běhu na 100m, štafeta - Špán, Dobešová, Putzová, Říha 2.místo
  • 16.9. Atletické regionální závody v Českých Budějovicích
  • 22.9. X.ročník atletických závodů ve Strakonicích
  • 13. - 15.11. XVII.ročník republikového turnaje ve stolním tenise Dvůr Králové nad Labem : J.Kinkorová - 1.místo, J.Putzová - 3.místo, Kinkorová + Putzová ( čtyřhra ) - 3.místo, Putzová + Špalová ( Unifed ) - 3.místo

r. 2010 :

  • 1.4. X.velikonoční turnaj ve stolním tenise v Písku : J.Kinkorová - 1.místo, J.Putzová - 1.místo, společně ve čtyřhře 3.místo, M.Maule - 3.místo
  • 11. - 13.6. XV.ročník národního turnaje ČHSO v přehazované : 4.místo družstva
  • 1. - 4.7. 10.česká letní speciální olympiáda v Praze
  • 12. - 14.11. XVIII.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem : J.Kinkorová - 1.místo, J. Putzová - 3.místo, společně ve čtyřhře 3.místo, M.Maule - 4.místo, Kinkorová + Špalová ( Unifed ) - 3.místo
  • 1.12. XIII.ročník plaveckých závodů ve Strakonicích

r. 2011 :

  • 11.5. Sportovní hry Hluboká nad Vltavou : 6.místo v soutěži družstev
  • 8.6. XII.ročník atletických závodů ve Strakonicích : J.Havel - 1.místo v běhu na 50 m, 3.místo v běhu na 100m, M.Maule - 1.místo v hodu kriketovým míčkem, 1.místo ve vrhu koulí, V.Dobešová : 2.místo v běhu na 50m, 4.místo v běhu na 100m, J.Kinkorová - 2.místo v hodu kriketovým míčkem, 1.místo ve vrhu koulí, J.Putzová - 1.místo ve skoku dalekém, 1.místo ve skoku z místa, K.Říha - 4.místo v běhu na 50m, 4.místo v běhu na 100m
  • 11. - 13.6. XVI.ročník národního turnaje ČHSO v přehazované : 4.místo družstva
  • 25.6. - 4.7. Světové letní hry SO v Aténách : J.Kinkorová st.tenis - 1.místo ve dvouhře, 3.místo ve čtyřhře, 3.místo ve smíšené hře
  • 11. - 13.11. 19.ročník národního turnaje ČHSO stolní tenis Dvůr Králové nad Labem : J.Kinkorová - 4.místo, J.Putzová - 4.místo, společně ve čtyřhře 2.místo, M.Maule - 2.místo
  • 29.11. 1.ročník turnaje ve stolním tenise v Oseku : J.Putzová - 1.místo, J.Kinkorová - 2.místo, M.Maule - 3.místo, J.Špán - 3.místo
  • 14.12. XIV.ročník plaveckých závodů ve Strakonicích

r. 2012

  • 8. - 13.1. Zimní hry ČHSO v Horní Malé Úpě
  • 26.1. Zámeckou stopou na lyžích v Černovicích : I.Hrabáková 2.místo, V.Dobešová 1.místo, K.Říha 1.místo, M.Riedl 5.místo
  • 7.3. O Táborský džbánek - kuželky
  • 5.4. Velikonoční turnaj ve st.tenise v Táboře : J.Putzová 3.místo, M.Maule 2 místo, J.Špán 3.místo
  • 9.5. Jarní turnaj ve stolním tenise v Černovicích : J.Kinkorová 2.místo, M.Maule 4.místo, J. Putzová 5.místo
  • 16.5. Sportovní hry Hluboká nad Vltavou : 11.místo v soutěži družstev
  • 8. - 10.6. XVII.ročník národního turnaje ČHSO v přehazované : 4.místo družstva
  • 19.9. I.Atletické závody DOZP Zběšičky v Bechyni : 2.místo družstva + jednotlivá umístění sportovců (více v aktualitách)
  • 15.-18.11. XX.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem : J.Kinkorová + J.Putzová čtyřhra 2.místo, J.Kinkorová dvouhra 5.místo, J.Putzová dvouhra 2.místo, M.Maule dvouhra 1.místo
  • 28.11. II.ročník turnaje ve stolním tenise v Oseku : J.Špán, 3.místo, M.Maule 2.místo, J.Putzová 1.místo, J.Kinkorová 1.místo

 

  

r. 2013

  • 6. - 11.1. Zimní hry ČHSO v Horní Malé Úpě
  • 23.1. Zámeckou stopou v Černovicích : V.Dobešová 2.místo, K.Říha 2.místo, M.Riedl 6.místo
  • 28.3. XI.ročník velikonočního turnaje ve stolním tenise v Písku : Jiřina K. 2.místo, Miroslav M. 3.místo, Jan Š. 4.místo, Jiřina + Miroslav 2.místo čtyřhra mix
  • 22.5. XX.ročník Sportovních her v Hluboké nad Vltavou : 4.místo v soutěži družstev
  • 7. - 9.6. XVIII.ročník národního turnaje ČHSO v přehazované : 6.místo družstva
  • I.ročník v KUBB v Mačkově : 3.místo družstva
  • 1. - 4.7. Visegrádské hry v Olomouci : Věra D. 2. a 3.místo, Jitka P. 3.místo, Jiří H. 3.místo
  • 4.9. II.ročník Atletických závodů DOZP Zběšičky v Bechyni
  • 8. - 10.11. 21.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem : J.Kinkorová + J.Putzová čtyřhra 1.místo, J.Kinkorová + M.Špalová Unifed 2.místo, J.Kinkorová dvouhra 2.místo, J.Putzová dvouhra 3.místo, M.Maule dvouhra 4.místo
  • 4.12. XVI.ročník plaveckých závodů ve Strakonicích

 

 

r.2014 :

  • 12. - 17.1. Zimní hry ČHSO v Horní Malé Úpě
  • 5.2. VI.ročník turnaje O táborský džbánek
  • 17.4. XII.ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise v Písku
  • 21.5. XXI.ročník Sportovních her v Hluboké nad Vltavou
  • 30.6. - 3.7. 11.česká letní speciální olympiáda v Brně
  • 11.9. III ročník Atletických závodů DOZP Zběšičky v Bechyni
  • 30.10. Šipkaření na Klíčku
  • 7.-9.11. XXII.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem
  • 3.12. XVII. ročník plaveckých závodů ve Strakonicích

 

r. 2015 :

  • 11.-16.1. Zimní hry ČHSO v Horní Malé Úpě
  • 11.2. Zámeckou stopou v Černovicích
  • 2.4. XIII. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise v Písku
  • 24.6. III.ročník KUBB v Mačkově
  • 23.9. XXII.ročník Sportovních her na Hluboké nad Vltavou
  • 13. - 15.11.XXIII.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem
  • 2.12. XVIII.ročník plaveckých závodů ve Strakonicích

 

P9230942222222.JPG

 

Menu

Sponzorský dar

V sobotu 30.ledna 2016 navštívila náš Domov zástupkyně firmy Allyn International, s.r.o. paní Petra Horská a předala panu řediteli Ing.Pavlu Pecháčkovi finanční sponzorský dar ve výši 30.773,- Kč. Získané prostředky budou použity na zkvalitnění poskytovaných služeb. Celé firmě a jejím zaměstnancům všichni klientky a klienti velice děkují.

Fotografie z předání

Sponzoři

Děkujeme všem velkým i malým dárcům, kteří nás podporují.

BZK PLUS s.r.o. Kestřany

Rotary Club Písek
Kočí a.s.
Město Písek
Beton Písek spol. s r.o.
REKULTIVACE Písek s.r.o.
Michal Kupec Milevsko
CYKLOŠVEC s.r.o.
Lékárna Aspasia Milevsko
Agentura Lion Audio
Cookieland Petr Boháč
Nakladatelství Triton s.r.o.
Zemědělské družstvo Bernartice
Jiří Zelenka Rataje
Zdeněk Havránek Písek
Jan Lexa České Budějovice
OMV
Pekárna Vacov
Cukrárna Emil Gaigher Písek
Casta a.s.

 

Pohodové setkání kamarádů

Záznam kabelové televize z akce. ( od 7:12 minuty )

Odkaz na záznam

Vystoupení Teddy Bandu

V dubnu se kapela Teddy Band zúčastnila hudebního festivalu Salve Caritas Salve Vita ve Strakonicích. Na videu můžete shlédnout část jejich vystoupení.

Teddy Band

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Společně jsme s Vámi!

V rámci Týdne sociálních služeb ČR (3.- 9. října 2016)Vás srdečně zveme na Den otevřených dveří v DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky, který proběhne dne 5.10.2016 od 9 do 15 hodin. Těšíme se na Vás :-))

Život pod Duhou

Krátký studentský dokument o našem Denním a týdenním stacionáři Duha v Písku

Zhlédnout dokument

Integrovaná kavárna Pontes

Od června 2012 je v Písku otevřena integrovaná kavárna Pontes, kde jsou zaměstnaní klienti ze stacionáře Duha Písek spolu s dalšími lidmi se zdravotním postižením. Kavárna se nachází v těsné blízkosti Kamenného mostu. Přijďte podpořit zaměstnance kavárny v jejich úsílí uplatnit se na trhu práce.
www.kavarnapontes.cz

Návštěvnost stránek

080451