Domov

Vyhledat v textu

Horní menu

Historie

Naše zařízení sociální péče bylo vybudováno v letech 1984 – 1987 jako součást Krajského ústavu sociální péče v Černovicích a do provozu bylo uvedeno 1. 2. 1987. Byly vybudovány 3 samostatné budovy typu Okál.  Stavba byla postavena ve svahu, v části Písku zvané Logry. Zařízení neslo název Ústav sociální péče pro mládež v Písku, již od počátku bylo určeno pro mentálně postižené osoby a mělo kapacitu 50 osob, která se po celou dobu poskytování služeb nezměnila. Sociální péče je taktéž od počátku až dodnes poskytována denně nebo týdenně.

 

Ke dni 31. 12. 1990 došlo ke zrušení Krajského ústavu sociální péče Černovice a od 1. 1. 1991 se zařízení stalo rozpočtovou organizací, jejímž zřizovatelem byl Okresní úřad v Písku.

Od 1. 11. 2000 došlo ke změně z rozpočtové organizace na příspěvkovou, a zařízení neslo název Ústav sociální péče Duha Písek.

Od 1. 1. 2003 se zřizovatelem příspěvkové organizace Ústavu sociální péče Duha stal Jihočeský kraj.

V letech 2003 – 2005 probíhala v našem zařízení rekonstrukce. Byla vestavěna nová budova, která spojila tři stávající budovy v jeden komplex. Objekt byl zateplen, budova byla vybavena výtahem. Některé prostory se tak staly bezbariérovými a byla také zmodernizována kuchyně.

 

V souvislosti s uvedením zákona č. 108/2006 Sb., došlo ke změně názvu zařízení na Denní a týdenní stacionář Duha, a to od 6. 3. 2007. Stali jsme se sociální službou určenou pro osoby od 3 do 64 let.

Ke dni 31. 12. 2011 došlo k zániku našeho zařízení jako samostatné organizace, staly jsme se pracovištěm Duha Písek Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky a jsme sociální službou určenou  pro osoby od 5 let.

Od 1. 4. 2013 poskytujeme další službu - chráněné bydlení.

 

Menu

Návštěvy u klientů DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky

Pokyn ředitele DOZP Zběšičky 3/2021

 

Návštěvy v DOZP Zběšičky,  pobyty klientů v domácím prostředí a výdej obědů cizím strávníků.

Ředitel DOZP Zběšičky vydává tento pokyn k realizování návštěv rodinných příslušníků, opatrovníků a dalších blízkých osob uživatelů v pobytových sociálních službách DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky. Dále upravuje podmínky pobytu uživatelů v domácím prostředí a pravidelné odebírání strany cizími strávníky.

  1. V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v regionu od 16. 12. 2021 povolují návštěvy opatrovníků, rodinných příslušníků a dalších osob, které by chtěly navštívit klienty DOZP Zběšičky. Podmínkou návštěvy je předložení negativního PCR testu či negativní Antigenního testu. PCR test nesmí být starší více než 72 hodin a Antigenní test nesmí být starší nesmí být starší více než 24 hodin. Tato podmínka se vztahuje i na osoby s dokončeným očkováním proti nemoci Covid 19.
  2. Pobyt uživatele v domácím prostředí se dovoluje. Podmínkou návratu zpět do DOZP je předložení negativního PCR testu. Tato podmínka se vztahuje i na klienty, kteří již mají dokončené očkování proti nemoci Covid 19.
  3. Až do odvolání se bude strava cizím strávníkům, kteří pravidelně odebírají stravu z DOZP - pracoviště Zběšičky, vydávat mimo prostory DOZP do nádob určených k přenosu stravy. Přístupová cesta k personálu kuchyně bude pro veřejnost jasně vyznačena.
  4. Tento Pokyn ředitele DOZP Zběšičky 3/2021 bude pravidelně aktualizován s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.
  5. S tímto pokynem budou prokazatelným způsobem seznámeni pracovníci přímé obslužné péče DOZP Zběšičky.

Aktualizováno dne 16.12. 2021

 

 

 

 

Ing. Pavel Pecháček,

ředitel DOZP Zběšičky

 

 

 

Publicistický magazín Klíč ČT 2, 17. 1. 2018 15:20 hod.

Ve dnech 2. až 4. 1. 2018 proběhlo v DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky a Písek, natáčení publicistického magazínu Klíč. Tento díl se odvysílá na ČT 2 dne 17. 1. 2018 od 15:20 hodin.

 

Sponzoři

Děkujeme všem velkým i malým dárcům, kteří nás podporují :-))

BZK PLUS s.r.o. Kestřany

Rotary Club Písek

Zemědělské družstvo Bernartice

Hana Marková Stará Hlína

Gabriela Havránková Písek

Zdeněk Havránek Písek

Jan Lexa České Budějovice

Jří Zelenka Rataje

Marie Mikšovská Milevsko

Glazura s.r.o. Roudnice nad Labem

Ing. Pavla Zahrádková Březnice u Bechyně

Allyn  International Services s.r.o. Praha

 

Pohodové setkání kamarádů

Záznam kabelové televize z akce. ( od 7:12 minuty )

Odkaz na záznam

Vystoupení Teddy Bandu

V dubnu se kapela Teddy Band zúčastnila hudebního festivalu Salve Caritas Salve Vita ve Strakonicích. Na videu můžete shlédnout část jejich vystoupení.

Teddy Band

25. 1. Miloš

Zítra: Zora

Život pod Duhou

Krátký studentský dokument o našem Denním a týdenním stacionáři Duha v Písku

Zhlédnout dokument

 

 

Návštěvnost stránek

136716