Domov

Vyhledat v textu

Horní menu

Zdravotní péče

Zdravotní péči poskytují v rozsahu a způsobem odpovídajícím jejich odbornosti zdravotničtí pracovníci  způsobilí k výkonu zdravotnického povolání podle právních předpisů. V zařízení je stálá pohotovost zdravotní sestry, která zajišťuje zvládnutí akutních potřeb klientů v souvislosti s jejich zdravotním stavem, nutností výkonu další ošetřovatelské péče, rekonvalescence.

Ošetřovatelská činnost sleduje biologické potřeby klienta (polohování, pohybový režim), druhy a intenzitu bolesti, výživu, psychosociální potřeby (informace, zabezpečení klidu, jistoty a bezpečí). K zajištění péče je využíváno speciální vybavení, např.: elektrický zvedák, rehabilitační vozíky, transportní systém na přesun klientů, mobilní koupací vana, vzduchové antidekubitní matrace, elektrická lůžka.

Komplexní ošetřovatelská péče je rozšířena o péči rehabilitační. Je prováděna fyzioterapeutem s odbornou způsobilostí a pracovníkem sociálních služeb odborně vyškoleným absolvováním dlouholetého kurzu v oboru masér pro zdravotnická zařízení. Rehabilitace zlepšuje hybnost klientů, udržuje nebo obnovuje plný rozsah jejich pohybu, napomáhá k udržení a rozvoji soběstačnosti a sebeobslužnosti, obnovuje komplexní a základní motoriku postižených končetin, zlepšuje psychický stav, přispívá ke zklidnění depresivních, úzkostných a agresivních stavů, upravuje fyziologické funkce organismu, zlepšuje kvalitu života.

Rehabilitační úkony pro klienty :

 • celková vířivá koupel
 • masáže - měkká technika, reflexní masáže
 • elektroléčba
 • magnetoterapie
 • léčebný tělocvik
 • mechanoterapie (použití přístrojů)
 • trampoterapie
 • hipoterapie
 • canisterapie

Zajištění lékařské péče

Lékařská péče je zajištěna smluvně s Poliklinikou Milevsko s.r.o. V Domově lékaři pravidelně ordinují v ordinaci v 1.patře budovy Úseku přímé péče I.

 • MUDr. Matouš Novák - praktický lékař pro dospělé : ordinuje pravidelně 1 x týdně, každou středu od 13:30 do 15:00 hodin. Telefonický kontakt (Poliklinika Milevsko) : 382 503 254.
 • MUDr. Naděžda Urbanová - pediatr : ordinuje pravidelně 1 x za měsíc, vždy první čtvrtek v měsíci od 12:30 do 13:30 hodin. Telefonický kontakt (Poliklinika Milevsko) : 382 503 226.
 • MUDr. Marta Říhová - psychiatr : ordinuje 2 x za měsíc, většinou každou druhou středu od 9:00 do 13:00 hodin. Telefonický kontakt : 603 898 410.
 • MUDr. Jitka Kokaislová - neurolog : ordinuje 1 x za měsíc, vždy první čtvrtek v měsíci od 9:30 do 12:00 hodin. Telefonický kontakt : 382 772 548.
 • MUDr. Jiří Poulíček - stomatolog : ordinuje pravidelně 1 x týdně, každý čtvrtek od 7:00 do 13:00 hodin. V případě akutní bolesti jsou klienti odvezeni na Polikliniku Milevsko. Telefonický kontakt : 382 503 271.
 • Lékařská služba první pomoci zajišťuje zdravotní péči mimo ordinační hodiny lékařů : pondělí až pátek od 18:00 do 22:00 hodin; v sobotu, v neděli a ve svátek od 8:00 do 22:00 hodin.
 • Rychlá záchranná služba : tel.č. 155.

Menu

Návštěvy u klientů DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky

Pokyn ředitele DOZP Zběšičky 3/2021

 

Návštěvy v DOZP Zběšičky,  pobyty klientů v domácím prostředí a výdej obědů cizím strávníků.

Ředitel DOZP Zběšičky vydává tento pokyn k realizování návštěv rodinných příslušníků, opatrovníků a dalších blízkých osob uživatelů v pobytových sociálních službách DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky. Dále upravuje podmínky pobytu uživatelů v domácím prostředí a pravidelné odebírání strany cizími strávníky.

 1. V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v regionu od 16. 12. 2021 povolují návštěvy opatrovníků, rodinných příslušníků a dalších osob, které by chtěly navštívit klienty DOZP Zběšičky. Podmínkou návštěvy je předložení negativního PCR testu či negativní Antigenního testu. PCR test nesmí být starší více než 72 hodin a Antigenní test nesmí být starší nesmí být starší více než 24 hodin. Tato podmínka se vztahuje i na osoby s dokončeným očkováním proti nemoci Covid 19.
 2. Pobyt uživatele v domácím prostředí se dovoluje. Podmínkou návratu zpět do DOZP je předložení negativního PCR testu. Tato podmínka se vztahuje i na klienty, kteří již mají dokončené očkování proti nemoci Covid 19.
 3. Až do odvolání se bude strava cizím strávníkům, kteří pravidelně odebírají stravu z DOZP - pracoviště Zběšičky, vydávat mimo prostory DOZP do nádob určených k přenosu stravy. Přístupová cesta k personálu kuchyně bude pro veřejnost jasně vyznačena.
 4. Tento Pokyn ředitele DOZP Zběšičky 3/2021 bude pravidelně aktualizován s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.
 5. S tímto pokynem budou prokazatelným způsobem seznámeni pracovníci přímé obslužné péče DOZP Zběšičky.

Aktualizováno dne 16.12. 2021

 

 

 

 

Ing. Pavel Pecháček,

ředitel DOZP Zběšičky

 

 

 

Publicistický magazín Klíč ČT 2, 17. 1. 2018 15:20 hod.

Ve dnech 2. až 4. 1. 2018 proběhlo v DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky a Písek, natáčení publicistického magazínu Klíč. Tento díl se odvysílá na ČT 2 dne 17. 1. 2018 od 15:20 hodin.

 

Sponzoři

Děkujeme všem velkým i malým dárcům, kteří nás podporují :-))

BZK PLUS s.r.o. Kestřany

Rotary Club Písek

Zemědělské družstvo Bernartice

Hana Marková Stará Hlína

Gabriela Havránková Písek

Zdeněk Havránek Písek

Jan Lexa České Budějovice

Jří Zelenka Rataje

Marie Mikšovská Milevsko

Glazura s.r.o. Roudnice nad Labem

Ing. Pavla Zahrádková Březnice u Bechyně

Allyn  International Services s.r.o. Praha

 

Pohodové setkání kamarádů

Záznam kabelové televize z akce. ( od 7:12 minuty )

Odkaz na záznam

Vystoupení Teddy Bandu

V dubnu se kapela Teddy Band zúčastnila hudebního festivalu Salve Caritas Salve Vita ve Strakonicích. Na videu můžete shlédnout část jejich vystoupení.

Teddy Band

25. 1. Miloš

Zítra: Zora

Život pod Duhou

Krátký studentský dokument o našem Denním a týdenním stacionáři Duha v Písku

Zhlédnout dokument

 

 

Návštěvnost stránek

136717