Domov

Horní menu

Zdravotní péče

Zdravotní péči poskytují v rozsahu a způsobem odpovídajícím jejich odbornosti zdravotničtí pracovníci  způsobilí k výkonu zdravotnického povolání podle právních předpisů. V zařízení je stálá pohotovost zdravotní sestry, která zajišťuje zvládnutí akutních potřeb klientů v souvislosti s jejich zdravotním stavem, nutností výkonu další ošetřovatelské péče, rekonvalescence.

Ošetřovatelská činnost sleduje biologické potřeby klienta (polohování, pohybový režim), druhy a intenzitu bolesti, výživu, psychosociální potřeby (informace, zabezpečení klidu, jistoty a bezpečí). K zajištění péče je využíváno speciální vybavení, např.: elektrický zvedák, rehabilitační vozíky, transportní systém na přesun klientů, mobilní koupací vana, vzduchové antidekubitní matrace, elektrická lůžka.

Komplexní ošetřovatelská péče je rozšířena o péči rehabilitační. Je prováděna fyzioterapeutem s odbornou způsobilostí a pracovníkem sociálních služeb odborně vyškoleným absolvováním dlouholetého kurzu v oboru masér pro zdravotnická zařízení. Rehabilitace zlepšuje hybnost klientů, udržuje nebo obnovuje plný rozsah jejich pohybu, napomáhá k udržení a rozvoji soběstačnosti a sebeobslužnosti, obnovuje komplexní a základní motoriku postižených končetin, zlepšuje psychický stav, přispívá ke zklidnění depresivních, úzkostných a agresivních stavů, upravuje fyziologické funkce organismu, zlepšuje kvalitu života.

Rehabilitační úkony pro klienty :

 • celková vířivá koupel
 • masáže - měkká technika, reflexní masáže
 • elektroléčba
 • magnetoterapie
 • léčebný tělocvik
 • mechanoterapie (použití přístrojů)
 • trampoterapie
 • hipoterapie
 • canisterapie

Zajištění lékařské péče

Lékařská péče je zajištěna smluvně s Poliklinikou Milevsko s.r.o. V Domově lékaři pravidelně ordinují v ordinaci v 1.patře budovy Úseku přímé péče I.

 • MUDr. Matouš Novák - praktický lékař pro dospělé : ordinuje pravidelně 1 x týdně, každou středu od 13:30 do 15:00 hodin. Telefonický kontakt (Poliklinika Milevsko) : 382 503 254.
 • MUDr. Naděžda Urbanová - pediatr : ordinuje pravidelně 1 x za měsíc, vždy první čtvrtek v měsíci od 12:30 do 13:30 hodin. Telefonický kontakt (Poliklinika Milevsko) : 382 503 226.
 • MUDr. Marta Říhová - psychiatr : ordinuje 2 x za měsíc, většinou každou druhou středu od 9:00 do 13:00 hodin. Telefonický kontakt : 603 898 410.
 • MUDr. Jitka Kokaislová - neurolog : ordinuje 1 x za měsíc, vždy první čtvrtek v měsíci od 9:30 do 12:00 hodin. Telefonický kontakt : 382 772 548.
 • MUDr. Jiří Poulíček - stomatolog : ordinuje pravidelně 1 x týdně, každý čtvrtek od 7:00 do 13:00 hodin. V případě akutní bolesti jsou klienti odvezeni na Polikliniku Milevsko. Telefonický kontakt : 382 503 271.
 • Lékařská služba první pomoci zajišťuje zdravotní péči mimo ordinační hodiny lékařů : pondělí až pátek od 18:00 do 22:00 hodin; v sobotu, v neděli a ve svátek od 8:00 do 22:00 hodin.
 • Rychlá záchranná služba : tel.č. 155.

Menu

Návštěvy u klientů DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky

 

 

 

Publicistický magazín Klíč ČT 2, 17. 1. 2018 15:20 hod.

Ve dnech 2. až 4. 1. 2018 proběhlo v DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky a Písek, natáčení publicistického magazínu Klíč. Tento díl se odvysílá na ČT 2 dne 17. 1. 2018 od 15:20 hodin.

 

Sponzoři

Děkujeme všem velkým i malým dárcům, kteří nás podporují :-))

Nadace Charty77. Praha 1

Kočí a.s., Písek

Dispo Mask Czech s.r.o.,    Praha 4

Faurecia Components Písek s.r.o.

Vlastimil Chval, Planá nad Lužnicí

Adolf Mareš, Boršov nad Vltavou

paní Velická , Nepotřebné věci od vás - pomáhají dětem od nász.s., Písek

BZK PLUS s.r.o. Kestřany

Rotary Club Písek

Zemědělské družstvo Bernartice

Hana Marková Stará Hlína

Gabriela Havránková Písek

Zdeněk Havránek Písek

Jan Lexa České Budějovice

Jří Zelenka Rataje

Marie Mikšovská Milevsko

Glazura s.r.o. Roudnice nad Labem

Ing. Pavla Zahrádková Březnice u Bechyně

Allyn  International Services s.r.o. Praha

Obyvatelé Obce Křenovice

 

Pohodové setkání kamarádů

Záznam kabelové televize z akce. ( od 7:12 minuty )

Odkaz na záznam

Vystoupení Teddy Bandu

V dubnu se kapela Teddy Band zúčastnila hudebního festivalu Salve Caritas Salve Vita ve Strakonicích. Na videu můžete shlédnout část jejich vystoupení.

Teddy Band

25. 3. Marián

Zítra: Emanuel

Život pod Duhou

Krátký studentský dokument o našem Denním a týdenním stacionáři Duha v Písku

Zhlédnout dokument

 

 

Návštěvnost stránek

152652