Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Týdenní stacionář Duha

 

Týdenní stacionář Duha

Domov pro osoby se zdravotním postižením (dále jen „Domov“) je příspěvková organizace, zřizovaná Jihočeským krajem.

Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky
Pracoviště Písek
Adresa: Jana Mukařovského 2309, 397 01  Písek
IČ: 708 69 669
webové stránky: www.domovzbesicky.cz

Adresa zřizovatele:
Krajský úřad Jihočeského kraje
U Zimního stadionu 1952/2
370 76  České Budějovice
Telefon: 386 720 111

Poskytované služby:
Týdenní stacionář, kapacita zařízení: 16

Věková kategorie klientů: od 5 let věku

Kontakt: Bc. Eva Vodičková, sociální pracovnice – tel. 382 210 013, 382 215 232, 606 286 986
e-mail: vodickova@domovzbesicky.cz

Poslání

Posláním týdenního stacionáře je poskytnout mnohostrannou podporu dětem a dospělým, a jejich rodinám, a umožnit jim tak v co možná největší míře žít běžným způsobem života. Z hlediska lidských a občanských práv umožnit osobám s mentálním a s kombinovaným postižením začlení do společnosti.

Týdenní stacionář poskytuje služby sociální péče v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Služby jsou poskytovány pobytovou formou osobám se všemi stupni mentální retardace a případně v kombinaci s dalším postižením ve věku od 5 let.

Zařízení je v provozu od pondělí 6:00 do pátku 18:00 hodin. Ve dnech pracovního klidu se služba neposkytuje.

Uživatelům týdenního stacionáře je poskytováno ubytování ve dvou bytech, které jsou vybaveny kuchyňkou s jídelnou, obývacím pokojem, dvojlůžkovými  pokoji a sociálním zařízením. Pro imobilní uživatele je k dispozici výtah.

Společně s uživateli denního stacionáře mohou využívat společné prostory – denní místnosti, ateliéry (výtvarná a keramická dílna), víceúčelový sál, altán , zahradu. Klienti se pravidelně účastní sportovních a společenských akcí pořádaných mimo naše zařízení. Dále uživatelé mohou využít nabídku fakultativních služeb. Pro uživatele, kteří navštěvují školu, zajišťujeme dopravu z naší organizace tam a zpět.

Každý uživatel týdenního stacionáře má k dispozici svého „klíčového pracovníka“, který společně s uživatelem (případně s rodinou) sestavuje individuální plán s cílem umožnit uživateli žít srovnatelný život s vrstevníky. Při práci naši pracovníci používají individuální přístup, přiměřenou podporu a  respektují svobodnou volbu uživatele.