Domov

Vyhledat v textu

Horní menu

Pozor změna

Od 25. 5. 2020 jsme zahájili provoz týdenního a denního stacionáře Duha Písek v omezeném režimu, od 1. 6. 2020 je provoz již bez kapacitního omezení. Nadále však dodržujeme opatření, která mají za cíl zamezit riziku zanesení koronavirové nákazy.

Děkujeme za pochopení.

 

Týdenní stacionář Duha

Domov pro osoby se zdravotním postižením (dále jen „Domov“) je příspěvková organizace, zřizovaná Jihočeským krajem.

Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky
Pracoviště Písek
Adresa: Jana Mukařovského 2309, 397 01  Písek
IČ: 708 69 669
webové stránky: www.domovzbesicky.cz

Adresa zřizovatele:
Krajský úřad Jihočeského kraje
U Zimního stadionu 1952/2
370 76  České Budějovice
Telefon: 386 720 111

Poskytované služby:
Týdenní stacionář, kapacita zařízení: 16

Věková kategorie klientů: od 5 let věku

Kontakt: Bc. Eva Vodičková, sociální pracovnice – tel. 382 210 013, 382 215 232, 606 286 986
e-mail: vodickova@domovzbesicky.cz

Poslání

Posláním týdenního stacionáře je poskytnout mnohostrannou podporu dětem a dospělým, a jejich rodinám, a umožnit jim tak v co možná největší míře žít běžným způsobem života. Z hlediska lidských a občanských práv umožnit osobám s mentálním a s kombinovaným postižením začlení do společnosti.

Týdenní stacionář poskytuje služby sociální péče v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Služby jsou poskytovány pobytovou formou osobám se všemi stupni mentální retardace a případně v kombinaci s dalším postižením ve věku od 5 let.

Zařízení je v provozu od pondělí 6:00 do pátku 18:00 hodin. Ve dnech pracovního klidu se služba neposkytuje.

Uživatelům týdenního stacionáře je poskytováno ubytování ve dvou bytech, které jsou vybaveny kuchyňkou s jídelnou, obývacím pokojem, dvojlůžkovými  pokoji a sociálním zařízením. Pro imobilní uživatele je k dispozici výtah.

Společně s uživateli denního stacionáře mohou využívat společné prostory – denní místnosti, ateliéry (výtvarná a keramická dílna), víceúčelový sál, altán , zahradu. Klienti se pravidelně účastní sportovních a společenských akcí pořádaných mimo naše zařízení. Dále uživatelé mohou využít nabídku fakultativních služeb. Pro uživatele, kteří navštěvují školu, zajišťujeme dopravu z naší organizace tam a zpět.

Každý uživatel týdenního stacionáře má k dispozici svého „klíčového pracovníka“, který společně s uživatelem (případně s rodinou) sestavuje individuální plán s cílem umožnit uživateli žít srovnatelný život s vrstevníky. Při práci naši pracovníci používají individuální přístup, přiměřenou podporu a  respektují svobodnou volbu uživatele.

Návštěvy u klientů DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky

Pokyn ředitele DOZP Zběšičky 3/2021

 

Návštěvy v DOZP Zběšičky,  pobyty klientů v domácím prostředí a výdej obědů cizím strávníků.

Ředitel DOZP Zběšičky vydává tento pokyn k realizování návštěv rodinných příslušníků, opatrovníků a dalších blízkých osob uživatelů v pobytových sociálních službách DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky. Dále upravuje podmínky pobytu uživatelů v domácím prostředí a pravidelné odebírání strany cizími strávníky.

  1. V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v regionu od 16. 12. 2021 povolují návštěvy opatrovníků, rodinných příslušníků a dalších osob, které by chtěly navštívit klienty DOZP Zběšičky. Podmínkou návštěvy je předložení negativního PCR testu či negativní Antigenního testu. PCR test nesmí být starší více než 72 hodin a Antigenní test nesmí být starší nesmí být starší více než 24 hodin. Tato podmínka se vztahuje i na osoby s dokončeným očkováním proti nemoci Covid 19.
  2. Pobyt uživatele v domácím prostředí se dovoluje. Podmínkou návratu zpět do DOZP je předložení negativního PCR testu. Tato podmínka se vztahuje i na klienty, kteří již mají dokončené očkování proti nemoci Covid 19.
  3. Až do odvolání se bude strava cizím strávníkům, kteří pravidelně odebírají stravu z DOZP - pracoviště Zběšičky, vydávat mimo prostory DOZP do nádob určených k přenosu stravy. Přístupová cesta k personálu kuchyně bude pro veřejnost jasně vyznačena.
  4. Tento Pokyn ředitele DOZP Zběšičky 3/2021 bude pravidelně aktualizován s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.
  5. S tímto pokynem budou prokazatelným způsobem seznámeni pracovníci přímé obslužné péče DOZP Zběšičky.

Aktualizováno dne 16.12. 2021

 

 

 

 

Ing. Pavel Pecháček,

ředitel DOZP Zběšičky

 

 

 

Publicistický magazín Klíč ČT 2, 17. 1. 2018 15:20 hod.

Ve dnech 2. až 4. 1. 2018 proběhlo v DOZP Zběšičky, pracoviště Zběšičky a Písek, natáčení publicistického magazínu Klíč. Tento díl se odvysílá na ČT 2 dne 17. 1. 2018 od 15:20 hodin.

 

Sponzoři

Děkujeme všem velkým i malým dárcům, kteří nás podporují :-))

BZK PLUS s.r.o. Kestřany

Rotary Club Písek

Zemědělské družstvo Bernartice

Hana Marková Stará Hlína

Gabriela Havránková Písek

Zdeněk Havránek Písek

Jan Lexa České Budějovice

Jří Zelenka Rataje

Marie Mikšovská Milevsko

Glazura s.r.o. Roudnice nad Labem

Ing. Pavla Zahrádková Březnice u Bechyně

Allyn  International Services s.r.o. Praha

 

Pohodové setkání kamarádů

Záznam kabelové televize z akce. ( od 7:12 minuty )

Odkaz na záznam

Vystoupení Teddy Bandu

V dubnu se kapela Teddy Band zúčastnila hudebního festivalu Salve Caritas Salve Vita ve Strakonicích. Na videu můžete shlédnout část jejich vystoupení.

Teddy Band

25. 1. Miloš

Zítra: Zora

Život pod Duhou

Krátký studentský dokument o našem Denním a týdenním stacionáři Duha v Písku

Zhlédnout dokument

 

 

Návštěvnost stránek

136715